Geurige Griekse kruidenexcursie op 1000 meter hoogte
- Wandel tussen de geur van tijm, oregano en salie
- Leer van alles over verse kruiden en hun toepassing in de oudheid en nu
- Neem heerlijke kruiden mee naar huis












Geurige Griekse kruidenexcursie op 1000 meter hoogte
| Wanneer? | op aanvraag |
| Aantal dagen | Halve dag (3 uur) |
| Aantal deelnemers | 1-7 |
| Prijs pp | € 90 (min. 2 deelnemers) |
Op pad met een Griekse herborist tijdens een geurige kruidenexcursie in de bergen
De geur van tijm, oregano en salie. Zoemende bijtjes en prachtige vergezichten richting zee en de nog besneeuwde toppen van de 2400 meter hoge bergen. Tijdens de kruidenexcursie met Vasilis maak je op een bijzondere manier kennis met de natuur op de flanken van het Taygetos-gebergte. Hij vertelt over kruiden die je tegenkomt tijdens de wandeling, het gebruik nu en in de oudheid. Maar ook over de land- en bosbouw in de tijd dat Arna nog 1500 inwoners telde (nu nog 45).
Details kruidenexcursie
- de kruidenwandeling is van 11-14 uur (andere tijden in overleg)
- afstand: 3 – 6 km met 100 tot 250 m hoogteverschil
- herborist Vasilis Athanatakis begeleidt de kruidenwandeling samen met Laurien van den Hoven
- lokatie: Arna,Lakonia









Inbegrepen bij de kruidenexcursie
- pdf met informatie over Griekse kruiden en hun toepassing
- Griekse koffie of bergthee onder de plataan
- Zakje kruiden of bergthee naar keuze
- korting van 10% op alle producten in het lokale kruidenwinkeltje
Prijs excursie
1-2 personen: € 180
Extra deelnemer: € 90 pp
Bereikbaarheid
De kruidenexcursie start en eindigt in Arna, een bergdorp op 750 meter hoogte op 40 minuten rijden van Xirokambi. Je ontvangt van ons een beschrijving van de prachtige route (met stops voor de heen- of terugweg). Er gaat geen openbaar vervoer naar Arna. Vervoer met taxi is wel mogelijk.
Drie verschillende routes
- Starten vanaf het dorpsplein. De kruiden liggen hogerop in de bergen (hoogteverschil circa 250 meter).
- Met de auto naar een verderop gelegen startpunt. Vanaf hier is het hoogteverschil circa 100 meter.
- Idem 2, en vervolgens via een prachtige route teruglopen naar Arna. Vanaf daar krijg je een lift terug naar je huurauto.
Extra opties bij de kruidenwandeling
In de omgeving van Arna is het prachtig wandelen. Je kunt zelf op pad, seizoensgebonden lekkers maken, ontspannen lunchen op het plein onder de plataan of op pad met een picnick van Voula.
Picknick € 12,50 per persoon
Vervoer heen en terug € 60*
*Max 3 personen, heen met Photo Thema Tours, terug met taxi vanaf het plein in Arna.
Betaling en boekingsvoorwaarden
Bij bevestiging van je aanvraag voor de kruidenwandeling sturen we een factuur mee. Zodra je betaling binnen is, sturen we je de voucher voor de wandeling toe. Voor het verzetten of annuleren vragen we je zo snel mogelijk contact met ons op te nemen. Zie ook de voorwaarden voor verzetten of annuleren.
NB: indien de kruidenwandeling op de geplande dag geen doorgang kan vinden vanwege slecht weer, kijken we in overleg of de activiteit verplaatst kan worden.
Indien je deze activiteit boekt als onderdeel van een reisarrangement met accommodatie, zijn onze algemene reisvoorwaarden van toepassing.
Rijke flora
Griekenland heeft de grootste soortenrijkdom van Europa. Hier vind je maar liefst 5000 verschillende soorten bloemen en planten, waarvan velen alleen op specifieke plekken in het land voorkomen. Even een vergelijking: Duitsland telt slechts 800 verschillende bloemen en planten.
Arna
Het bergdorpje Arna is een van de mooiste dorpen van Lakonia. Het plein wordt gedomineerd door een enorme plataan, die er volgens de inwoners van Arna al sinds het begin van onze jaartelling staat. Het is een geweldige plek om koffie te drinken of te lunchen, met uitzicht op de weelderige heuvels. Vlakbij het plein vind je een klein winkeltje met kruiden van de Taygetos en andere lokale producten.
Het Kastanjefeest van Arna vindt jaarlijks plaats in het laatste weekend van oktober. Het langeafstandspad E4 loopt langs Arna. Volg de gele borden om een deel van de route te lopen.
Stop tijdens je schilderachtige rit van Xirokambi naar Arna zeker even bij het grote plateau vlak voor het dorp. Vanaf hier kijk je uit over de Mani. Op heldere dagen is het eiland Kythira zichtbaar.
Overnachten in Arna
Arna is een prachtig dorp om een paar dagen te verblijven. Er zijn twee accommodaties en een restaurant dat altijd open is. Als je graag een paar nachten in het bergdorp wilt slapen, dan kun je dat aangeven op het boekingsformulier.